Příběhy klientů
Sem vložte podnadpis

Narodila jsem se v Litoměřicích 15.9.1979, ale od dětství jsem žila v Ústí nad Labem. Vystudovala jsem na Technické univerzitě v Liberci, fakultu textilní.

K mým koníčkům před úrazem patřilo cestování, turistika, lyžování, jezdectví, ale také šití vlastních modelů, pletení, háčkování, výroba šperků a pak hlavně cyklistika.

Ke všem těmto zálibám se postupně pokouším vracet, tak jak mi to můj handicap dovolí, i když nejvíce se věnuji cyklistice.

Při jednom z tréninků se mi stala nehoda s následným rozsáhlým poraněním mozku, po které jsem zcela ochrnula na pravou polovinu těla a ne jen to, současně jsem přestala mluvit, číst, psat i počítat. V jednom okamžiku se mi převrátily priority plánů do života a všechny hodnoty dostaly jiný rozměr. Začínala jsem vlastně úplně od začátku, nezvládala jsem ani základní dovednosti a například vyjádření jedné věty zabralo bez přehánění hodiny.

Díky práci lékařů, terapeutů a usilovné rehabilitaci se mi daří se postupně vracet zpět do běžného života a zejména cyklistika a úspěchy v ní jsou mým hlavním motivačním faktorem, i když tentokrát již v sedle tricyklu a nehledě na to že z počátku pro mně ujetí 8km znamenalo hodinu dřiny.

Chtěla bych tímto poděkovat všem kteří mi pomáhají, za jejich péči a podporu, díky!

Také bych chtěla být příkladem pro lidi s osudem podobným mému, a ukázat že handicapem nic nekončí a že usilovnou prací se dá dosáhnout i zdánlivě nedosažitelného.

Více o Ladě se dozvíte na jejích stránkách

www.ladaekrtova.cz